Efsanevi Analistten Öneriler: MANA Coin ve Bu 15’ine Bakın!

Kripto para birimi ticaretinin dinamik dünyasında, tüm farklı kripto varlıklar arasında gezinmek zorlu bir görev olabilir, özellikle de binlerce altcoin dikkat çekmek için yarışırken ve en umut verici yatırımları temsil edenlere odaklanmak için gürültüyü görmezden gelmek zor olabilir. Bunu akılda tutarak deneyimli kripto uzmanı Michaël van de Poppe, yeni başlayanların optimal 1.000 dolarlık altcoin portföyünün nelerden oluşması gerektiğine dair birkaç güçlü örnek sunarak kripto sektöründeki hem acemi hem de deneyimli yatırımcılar için değerli dersleri ve potansiyel fırsatları ortaya çıkardı. Poppe, seçimlerinde MANA coin ve 16 kripto para biriminden bahsetti.

Satın alım için en iyi altcoinler

Van de Poppe’un açıkladığı gibi, ideal bir altcoin portföyü oluşturmak, kritik. Zira maksimum iki kripto segmentine karar vermeyi içeriyor. Ayrıca sekiz ila on altcoin arasında veya ideal olarak segment başına maksimum dört altcoin seçmeyi içeriyor. Bu dört tahsisten ikisi büyük, ikisi küçük tahsis olmalıdır. Spesifik olarak, iki büyük tahsis belirli bir segmentteki ilk beş altcoinden gelmeli. Ancak iki küçük tahsis ise ilk beşin dışından altcoinler olmalıdır. Bu, dört büyük tahsis ve dört küçük tahsis anlamına gelir. Kripto uzmanı şunları söyledi:

Bir portföy için benim önerim, tahsis başına %15 ile %20 arasında büyük tahsisler ve %5 ile %10 arasında küçük tahsisler olacaktır. Bu, %100’e ulaşacağınız anlamına gelir ve eğer böyle devam etmek istiyorsanız, Mikro cevherlere %1 ila %3 oranında yatırım yapabilirsiniz, bunlar 100 milyon doların altındadır ve mikro üst limitler olmalıdır.

Depin ve Layer2 kategorisi dikkat çekiyor

Örneğin, van de Poppe iki senaryo sundu ve ilk 1.000 dolarlık altcoin portföyünü oluşturuyorsa seçeceği belirli kategorileri ve altcoinleri seçti. İlk senaryoda, birincil kategori için DePIN’i (merkezi olmayan fiziksel altyapı ağları) ve ikinci kategori için layer 2 altcoin’leri seçti. Uzman, DePIN kategorisinden iki üst düzey altcoin’i (Filecoin (FIL) ve Akash Network (AKT)) seçti ve her birine portföyün %15’ini tahsis etti.

Ayrıca dışarıdan altcoin eklenecekse Ocean, MIOTA, GLM ve IOTX’e işaret etti. Her brinden yüzde 10’luk bir tahsis oranına işaret etti. Layer 2 kategorisine gelince, van de Poppe ilk beşten Polygon (MATIC) ve Arbitrum’u (ARB) seçerek her birine portföyün %15’ini tahsis etti. SKALE (SKL) ve Cartesi (CTSI)’ye karar verdi. Analiste göre ilk beşin dışındaki altcoinler olarak her birine %10 pay ayırmak gerekiyor.

Şimdi satın alınacaklar arasında MANA coin ve diğerleri de var

İkinci senaryosu biraz farklı tahsis yüzdelerine odaklanıyor ve bu kez metaverse ve nonfungible token (NFT) kategorilerini seçiyor. Özellikle profesyonel kripto traderı, metaverse kategorisinden Sandbox (SAND) ve Axie Infinity’yi (AXS) her biri %20 pay almak üzere seçti.  Vulcan Forged (PYR) ve Magic (MAGIC) yüzde 5’lik tahsis oranı aldı

Aynı zamanda, NFT kategorisi Internet Computer (ICP) ve ImmutableX (IMX) için %20 pay aldı. Bu sırada Decentraland (MANA) ve ApeCoin (APE) satın alınabilecek en iyi altcoinler olarak %5 pay aldı. Analiste göre, yukarıda listelenen yatırım seçimleri, 1.000 dolarlık bir altcoin portföyü oluşturmaya yeni başlayan biri için mükemmel satın alma seçenekleri olabilir. Ancak bu sektördeki durum değişebileceği için kişinin kendi araştırmasını yapması ve kimsenin tavsiyesine körü körüne güvenmemesi önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x