Fatih Altaylı’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na: Madem bu kadar siyasi aklınız vardı da, 13 yıl boyunca niye kullanmadınız!

Gazeteci Fatih Altaylı, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun T24’te yayımlanan yazısına yanıt vererek, “Sayın Kılıçdaroğlu, madem bu kadar siyasi aklınız vardı da, 13 yıl boyunca niye kullanmadınız! Kemal Bey, o Saray sizin genel başkanlığınız sırasında yükseldi.” dedi. 

Bir önceki dönem CHP’nin genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun T24’te yayımlanan dünkü “Tek bir yüzükten, saraydaki saltanata…” başlıklı yazısında, “Evet, yoksulluk içinde verilen bir milli kurtuluş savaşını ve o savaşın kahramanlarını düşündüğünüzde bu şatafatlı yaşam bize yakışmıyor… Ve bir daha da Sayın Bahçeli’nin sık sık gittiği saraya gitmedim ve hiçbir davete katılmadım. ” sözleri dikkat çekti. Yazının Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la, CHP Genel Başkanı Özgür Özel görüşmesinin sonrasında gelmesi de 

Gazeteci Fatih Altaylı da söz konusu yazıya ilişkin şu ifadeleri kullandı: 

“Huuuu, Kemal Bey, Sayın Kılıçdaroğlu siz bu partide genel başkanlık yaptığınız 13 yıl boyunca 13 seçim kaybettiniz, hatırlıyor musunuz!

Ve şimdi 50 yıldır ilk defa bir seçimden 1. parti olarak çıkmayı başarmış, yenilmez zannedilen Erdoğan’ı yenmeyi becermiş, alınmaz denilen illeri çok partili rejim tarihimizde ilk kez almış bir parti yönetimini ve bir genel başkanı eleştiriyor, yol göstermeye kalkışıyor, akıl veriyorsunuz.

Sayın Kılıçdaroğlu, madem bu kadar siyasi aklınız vardı da, 13 yıl boyunca niye kullanmadınız! 

Madem bu işi bu kadar biliyordunuz da 13 kez niye peş peşe yenildiniz! Kemal Bey, o Saray sizin genel başkanlığınız sırasında yükseldi.

O rejim sizin genel başkanlığınız sırasında tahkim edildi.

CHP’ye akıl verdiğiniz son manifestonuzda yer alan ve hepsi de doğru olan 10 madde, sizin gözlerinizin önünde, sizin genel başkanlığınız döneminde hayat buldu. İlk ikisi neyse ama Erdoğan’ın üçüncü Başkanlık dönemi sadece ve sadece sizin şahsi hatalarınız, AKP yandaşı çevrenizde şişirilmiş egonuzun sonucudur. O yüzden bence oturun oturduğunuz yerde ve artık akıl vermeye kalkışmayın. Komik olmayın. Bizi “Madem merheminiz vardı, niye başınıza sürmediniz” demek zorunda bırakmayın.”


Kılıçdaroğlu yazdı | Tek bir yüzükten, saraydaki saltanata…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x